Stolnoteniski turnir u Siraču

SBC - Savez živih crkava ujedinjenih poslanjem i služenjem svojim lokalnim zajednicama

Sirač, 8. siječnja 2011. (IBA) - Ljubitelji stolnog tenisa iz Mošćenice, Petrinje, Pakraca, Daruvara i Sirača okupii su se na trećem stolnoteniskom turniru 'Sirač 2011'. Turnir je počeo okupljanjem, zajedničkim doručkom i izvlačenjem skupina. Prije samog početaka natjecanja igrači su stali u zajedničkoj molitvi pred Boga tražeći od njega blagoslov i vodstvo kroz cijeli turnir.

Za natjecanje se prijavilo 15 igrača koji su bili podijeljni u u dvije skupine u kojima je igrao svatko sa svakim, a nakon toga natjecanje se nastavilo na ispadanje. Polufinale je izborio Marinko Smola izbacivši Miroslava Metikoša, dok je Andrew Peter Špičak isto napravio s Josipom Cengerom iz Daruvara. Polufinale nije vidio ni Tomislav Petrušić kojeg je bez ispaljenog metka nadvisio Ivan Špičak iz Daruvara. Marko Metikoš također je izborio polufinale svladavši Denisa Petrušića.

U daruvarskom polufinalu Ivan Špičak bio je bolji u tri seta od Marinka Smole (14:21,21:19,21:16), dok je u drugom srazu Marko Metikoš pobjedio Andrewa Petera Špičaka u dva seta ( 21:12, 21:6 ).

U utakmici za treće mjesto Marinko Smola bio je bolji od Andrewa Petera Špičaka dok je u finalnom susretu Marko Metikoš bio biolji od Ivana Špičaka ( 21:7, 21:8 ) i tako osvojio drugi put za redom prvo mjesto na stolnoteniskom turniru u Siraču.

Osim igrača na turniru bio je velik broj navijača i naših prijatelja koji su vrijeme provodili družeći se jedni s drugima uz društvene igre i kolače. Već sad se veselimo narednoj godini i novom, četvrtom po redu, stolnoteniskom turniru u Siraču.